Kadının Dünyası Kadın Dünyası, Moda, Magazin, Tarifler, Modeller, Elbiseler, Sağlık, Hobi, Aşk ve Yaşam

Facebook Kadının Dünyası

Bebek Beslenmesi - Bebek Besleme Yöntemleri Hakkında Bilgiler

Mutlu Bebeklerin Sırrı: Similac

"Tebrikler! Anne oldunuz." Bu cümle ile içinizi bambaşka bir heyecan kapladı. Ve biliyoruz doğumuyla birlikte, bebeğinizin beslenmesi ile ilgili, nasıl sağlıklı büyütebilirim sorusu hep aklınızın bir köşesinde duruyor. İşte şimdi sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir yer var: www.similac.com.tr

Bu dünya çocuğunuz için yepyeni ve olanaklarla dolu. Dünyayı keşfetmesi, yeteneklerinin farkına varması, oyunlar oynaması, bebeğinizin gelişimi için oldukça önemli noktalar. Tüm bunları gerçekleştirebilmesi içinde sağlıklı beslenmesi gerekiyor.

Öncelikle anne sütü bebekler için en gerekli ve eşsiz besin kaynağı. Bebeklik çağı boyunca mümkün olduğunca anne sütü mutlaka tüketilmeli. Unutmayın anne sütünün yerini hiçbir şey tutamaz.

Register to read more...

KOLOSTRUM İÇERİĞİ VE ÖNEMİ

KOLOSTRUM NEDİR? İÇERİĞİ VE ÖNEMİ NELERDİR?

Diğer Adıyla Ağız Sütü Yada Altın Süt'de Denilen Bu Süt Bebeğe Verilen İlk Süt'tür. Bileşimi Normalden Farklıdır ve Sarımsı Renkte Hafif Tuzlu ve Tatlıdır. Laktoz ve Süt Yağı Normal Süte Göre Daha Düşüktür.

Kolostrum İçeriği ve Önemi Nedir

Register to read more...

KOLOSTRUM FARKLARI - AĞIZ SÜTÜ İLE OLGUN SÜT ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR

KOLOSTRUM - AĞIZ SÜTÜ İLE OLGUN SÜT ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Kolostrum, doğumdan sonra ilk 4-5 gün anne tarafından yenidoğan'a verilen ilk süttür. Bileşiminde yüksek oranda protein ve bağışıklık kazandıran immünoglobulin içerir. Yüksek oranda serum proteini içerirler.

Kolostrum İle Olgun Anne Sütü Arasındaki Farklar Nelerdir

Register to read more...

ANNE SÜTÜ İLE DİĞER SÜTLER ARASINDAKİ FARKLAR

ANNE SÜTÜ İLE İNEK SÜTÜ VE KEÇİ SÜTÜ ARASINDAKİ FARKLAR

Anne Sütü İle Diğer Sütler Arasındaki Farklar

Register to read more...

YENİDOĞAN BEBEK İÇİN EMZİRME VAKİTLERİ

YENİDOĞAN BEBEK İÇİN EMZİRME VAKİTLERİ
Yenidoğan Emzirme Vakitleri
Yeni doğan bebeklerde beslenme biraz zorlu bir süreç olabiliyor. Söylediklerimiz genel bir referans olamaz ancak özellikle ilk kez anne olmuş bayanlar için fikir verebileceğini düşünerek paylaşımda bulunmak istedik.

Eğer bebek anne sütü ile besleniyorsa beslenme sıklığı değişkenlik gösterebilir belli bir aralık söylemek zor. (30dk ile 2.5 saat arası) Mama alan bir çocuk tabiki belirli zaman aralığına sahip oluyor en azında 2 saat ara ile besleniliyor. Çocuğunuzda her beslenme zamanı uyku zamanı olarak algılanmamalı (bana göre tabii)


Benim bebeğim anne sütü ile besleniyor hazır gıdaya gerek duyumadık bu durumda sık besleniyoruz. İlk etaplarda 30 dk ara idi zaman ilerledikçe 1 saat ara ile olmaya başladı.Evet benim için, zor olan yanıda onu anne memesine alıştırmak oldu emme refleksleri yeni yeni geliştiğinden uğraştırıcıydı, mememi alırken birinde iyi, diğerinde ise zorlanıyordu neyseki 2 hafta içinde bunu çözdük. Herşeyin başı pes etmemekten geçiyor. Anneler için sabır ve azim çok önemli.

Register to read more...

EMMEYE DEVAM EDEN BEBEĞE SU VERMEK GEREKİR Mİ?

EMMEYE DEVAM EDEN BEBEĞE SU VERMEK GEREKİR Mİ?
Anne Sütü Emen Bebeğe Su Verilir Mi
Anne Sütü Dünyadaki En Harika Besinlerden Birisidir, O kadar Teknojik Gelişmeler, Araştırmalar ve Bilimsel İşlemlere Rağmen Çok Kaliteli Mamalar Elde Edilmesine Rağmen Anne Sütü İmal Edilememiştir. Ne Kadar Kaliteli de Olsa Mama Alan Bebek Su İçmek Zorunda Kalırken Anne Sütü İçen Bir Bebeğin Su İçmeye İhtiyacı Yoktur.

 

Anne Sütünün Yeterli Olması Olması Durumunda Emen Bir Bebek İçin Su Vermek Gerekmez. Sadece Yeni Doğanlar da D Vitamini Takviyesine İhtiyaç Vardır. Hatta Yenidoğanlar İçin Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Merkezinde Ücretsiz D Vitamini Veriyorlar.

Register to read more...

We have 114 guests and no members online

Google Plus Kadının Dünyası

plus.google.com/+Kadinindunyasi

Facebook Kadının Dünyası Sayfası

facebook.com/kadinindunyasicom

Kadının Dünyası Twitter Sayfası

twitter.com/kadinindunyasi

Kadının Dünyası Tumblr Hesabı

kadinindunyasi.tumblr.com

Kadının Dünyası Youtube Hesabı

www.youtube.com/savajans

Kadının Dünyası Web.tv Kanalı

kadinindunyasi.web.tv

Kadının Dünyası Mail Hesabı

kadinindunyasi@hotmail.com

Kadının Dünyası Web Site

kadinindunyasi.com

Kadının Dünyası Pinterest Hesabı

pinterest.com/kadinin_dunyasi

Kadının Dünyası Blogspot Sayfası

1kadinindunyasi.blogspot.com

Boş Görüntü

 

Bumerang - Yazarkafe
Kadının Dünyası