Kadının Dünyası Kadın Dünyası, Moda, Magazin, Tarifler, Modeller, Elbiseler, Sağlık, Hobi, Aşk ve Yaşam

Facebook Kadının Dünyası

VAJİNİSMUS, VAJİNİSMUS NEDİR

VAJİNİSMUS, VAJİNİSMUS NEDİR

Vaginismus, cinsel ilişki sırasında vajinanın dış 1/ 3'ünün spazmodik olarak kasılmasıdır. Bu kasılmalar istemsizdir. Klasik olarak en ağır şekli penis girişini imkansız kılar, yanıcı tarzda ciddi bir ağrıya neden olur Ama vajinal kasların kasılmasına rağmen girişe olanak veren, ancak yine de aynı ağrı algısını oluşturan daha hafif derecelerde vajinismuslar da vardır Vajinismus, bir cisim yaklaştığında oluşan göz kırpma refleksine benzetilmiştir, acıdan ve penisin girişinden korkmaya bağlıdır.

Bu durum, birincil (ilk giriş denemesinde mevcut) ya da ikincil (fiziksel ya da psikolojik travma, enfeksiyon, menapozal değişiklikler ya da pelvik patolojilere bağlı) olabilir. Kadın hastaları ve doğum polikliniğine başvuran hastalar arasında % 6 cinsel tedavi için başvuranlar arasında % 5 sıklıkta bulunduğu bildirilmiştir.

Register to read more...

VAJİNAL AKINTI İÇİN DOKTORA BAŞVURULMALI MI

Vajinal akıntısı olan kadınlar hangi durumlarda doktora başvurmalı?

Önceden beri var olan ve şikayete neden olmayan bir akıntıysa, fizyolojik akıntıdır ve doktora gitmeye gerek yoktur. Ama birden ortaya çıkmış, beraberinde kötü koku, kaşıntı getiren, rengi kahverengi ya da sarı olan akıntılar görüldüğünde ya da ilişki sonrasında kanamalar oluştuğunda doktora başvurmak gerekir.

Mantar enfeksiyonu, bakteriyel enfeksiyon, rahim ağzında yara ya da başka bir oluşum çıkabilir. Doktor, smear testi, gerekirse vajinal kültür alır ve gözle muayenede eğer numune alıp mikroskop altında incelerse tanı koyabilir.

Vajinal Akıntı

Register to read more...

HANGİ HASTALIKLAR VAJİNAL AKINTIYA NEDEN OLUR

Hangi hastalıklar vajinal akıntıya neden olur?

Mantar enfeksiyonu, o bölgedeki koruyucu bakteri topluluğunun azalması sonucunda oluşur. Hamilelik, doğum kontrol hapları, antibiyotik kullanımı, kontrol edilmemiş şeker hastalığı gibi etkenler nedeniyle mantar enfeksiyonu ortaya çıkabilir. Onun dışında bakteriyel enfeksiyonlar, genelde hijyen bozukluğundan dolayı oluşur. Çokeşli cinsel yaşamı olan bir erkekle beraber olmak, ortak iç çamaşırı kullanımı, hijyeni bozuk olan alanda yaşamak hijyen bozukluğu sebepleridir. En sık görüleni, erkek tarafından getirilen enfeksiyondur.

Vajinal Akıntı Nedenleri

Register to read more...

BAKİRELERDE VAJİNAL AKINTI OLUR MU

Bakirelerde vajinal akıntı nedenleri nelerdir?

Cinsel yaşamı olmayan kadınlarda en sık görülen hastalığın mantar enfesiyonu olduğunu söyleyebiliriz; bakteriyal enfeksiyon çok olağan değil. Bakire olanlar da çok rahat bir şekilde doktora gidebilmeliler. Bakire olsalar bile numune almak için ince çubuklar var, onları mikroskop altında incelemek yoluyla tanı koyulabiliyor.

 Bakirelerde Vajinal Akıntı

Register to read more...

VAJİNAL AKINTI RENGİ VE KOKUSU NE ANLAMA GELİR

Vajinal akıntının rengi ve kokusundan ne tür sorunlar anlaşılabilir?

Vajinada oluşan üç tür enfeksiyon var: Birincisi, peynir kesiği tarzında akıntı ve kaşıntı şeklinde belirtileri olan mantar enfeksiyonu. İkincisi, en sık görülen belirtisi kötü kokulu, yeşil veya kahverengi akıntı olan bakteri enfeksyonu. Üçüncü enfeksiyon türü ise kötü kokulu akıntı, idrar yaparken yanma ve kasık ağrısı belirtileri olan gardnerella.

Vajina Akıntıları

Register to read more...

YOĞUN VAJİNAL AKINTIDA GÜNLÜK BAKIM

Vajinal akıntısı yoğun olan kadınlar nasıl bir günlük bakım uygulamalı?

Akıntısı yoğun olan ve doktor tarafından fizyolojik akıntı tanısı konmuş olan kadınların yapacağı tek şey günlük ped kullanmak. Onun dışında akıntıyı azaltacak tıbbi bir yol yok. Belki doğum kontrol hapı kullanılabilir. Yanlış bir uygulama olarak bazı kadınlar vajina içini temizlemeye yönelik ürün kullanabiliyorlar. Bu belki işe yarayabilir, ama doktor fizyolojik akıntı tanısı koyduğu sürece kadın ne yaparsa yapsın akıntı geri dönecektir.

Vajinal Akıntılar

Register to read more...

We have 45 guests and no members online

Google Plus Kadının Dünyası

plus.google.com/+Kadinindunyasi

Facebook Kadının Dünyası Sayfası

facebook.com/kadinindunyasicom

Kadının Dünyası Twitter Sayfası

twitter.com/kadinindunyasi

Kadının Dünyası Tumblr Hesabı

kadinindunyasi.tumblr.com

Kadının Dünyası Youtube Hesabı

www.youtube.com/savajans

Kadının Dünyası Web.tv Kanalı

kadinindunyasi.web.tv

Kadının Dünyası Mail Hesabı

kadinindunyasi@hotmail.com

Kadının Dünyası Web Site

kadinindunyasi.com

Kadının Dünyası Pinterest Hesabı

pinterest.com/kadinin_dunyasi

Kadının Dünyası Blogspot Sayfası

1kadinindunyasi.blogspot.com

Boş Görüntü

 

Bumerang - Yazarkafe
Kadının Dünyası