Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/kadinin/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 28

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.input_encoding is deprecated in /home/kadinin/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 29

Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.output_encoding is deprecated in /home/kadinin/public_html/libraries/joomla/string/string.php on line 30
TEREYAĞINI KAYNATMAK VE FAYDALI SAF TEREYAĞI YAPMAK

Kadının Dünyası Kadın Dünyası, Moda, Magazin, Tarifler, Modeller, Elbiseler, Sağlık, Hobi, Aşk ve Yaşam

Facebook Kadının Dünyası

TEREYAĞINI KAYNATMAK VE FAYDALI SAF TEREYAĞI YAPMAK

MARKETTEN ALINAN TEREYAĞINI KAYNATMA VE ZARARLI MADDELERİ AYRIŞTIRARAK SAF TEREYAĞI ELDE ETMEK
Tereyağını Eriterek Sağlıklı ve Faydalı Saf Tereyağı Elde Etmek
Dışarıdan Aldığınız Tereyağını Evinizde Basit Bir İşlemden Geçiçerek Faydalı Saf Bir Tereyağı Elde Edebilirsiniz. Özellikle Tereyağlarında Laktoz ve Sütten Geriye Kalan Katı Maddeler Bulunmaktadır. Bunlardan Kurtulmanın Yolu İse Tereyağını Tekrar Eritip Açığa Çıkan Bu Katı Cisimleri Ayırmaktır.

Öncelikle Tereyağını Eritmek İçin Ocağınızın En Küçük Gözünün En Kısık Ayarında Eritmeniz Gerekmektedir, Çünkü Buradaki Amaç Sadece Eritme İşlemini Sağlamaktır. Eğer Yüksek Ateşte Eritme İşlemi Yaparsanız Yağı Yakabilir Yada Yağın İçindeki Faydalı Vitaminlerinde Ölmesine veya Değişim Geçirmesine Sebebiyet Verebilir. Faydalı İşler Yapalım Derken Daha da Zararlı Bir İşlem Gerçekleştirmeyelim.

Ana Kuralımız Kısık Ateşte Tereyağını Eritmektir. Eriyen Tereyağında Yavaş Yavaş Yüzeye Köpükler Çıkmaktadır, Bu Köpükler Yağ'daki Zararlı Laktoz ve Sütten Arda Kalan Katı Maddelerdir. Bunları Bir Tahta Kaşık veya Kevgir Yardımıyla Toplayarak Ayrıştırabiliriz. Bu Köpükler Toplandıktan Sonra Geriye Altın Sarısı Saf Tereyağı Kaldığını Göreceksiniz.

Saf Tereyağının İçerisindeki Vitaminler ve Potasyum Sayesinde Beyin ve Zihin Gelişiminin Sağlandığı ve Faydalarının Çok Olduğu Bilinmektedir. Ayrıştırdığımız Köpüğün İse Yapış Yapış Tuhaf Bir Madde Olduğunu Görebilirsiniz. Bu Köpük Damarları Tıkama Gibi Riskleri de Beraberinde Getirmektedir. Kalp Damar Sağlığınız İçin Tereyağının Bu Katı ve Zararlı Kısmından Kurtulmanız İyi Olacaktır.

Şimdi Bu İşlemin Yapıldığı Video'yu Sizlerle Paylaşıyoruz. Video'ya Dikkat Ederek Uygulamanızı Ona Göre Yapmanızı Tavsiye Ediyoruz. Özellikle Köpük Toplama İşleminde Metal Değil Tahta Aparatlar Kullanmaya Özen Gösteriniz. Unutmayın Her İşlemi Gerektiği Gibi Yapmak Ne Kadar Sağlıklı Bir Sonuçsa, Yanlış Şekilde Yapılmış Bir Uygulama'da Okadar Zararlı Sonuçlar Doğurur.

1 Kilo Tereyağın'da İçeriğine Göre 150-250 Gram Ağırlık Kaybı Yaşanmaktadır.

Sitemizde Şu An 135 Ziyaretçi Var

Google Plus Kadının Dünyası

plus.google.com/+Kadinindunyasi

Facebook Kadının Dünyası Sayfası

facebook.com/kadinindunyasicom

Kadının Dünyası Twitter Sayfası

twitter.com/kadinindunyasi

Kadının Dünyası Tumblr Hesabı

kadinindunyasi.tumblr.com

Kadının Dünyası Youtube Hesabı

www.youtube.com/savajans

Kadının Dünyası Web.tv Kanalı

kadinindunyasi.web.tv

Kadının Dünyası Mail Hesabı

kadinindunyasi@hotmail.com

Kadının Dünyası Web Site

kadinindunyasi.com

Kadının Dünyası Pinterest Hesabı

pinterest.com/kadinin_dunyasi

Kadının Dünyası Blogspot Sayfası

1kadinindunyasi.blogspot.com

Boş Görüntü

 

Bumerang - Yazarkafe
Kadının Dünyası