Kadının Dünyası Kadın Dünyası, Moda, Magazin, Tarifler, Modeller, Elbiseler, Sağlık, Hobi, Aşk ve Yaşam

Facebook Kadının Dünyası

Tüp Bebek Yöntemleri - Tüp Bebek Uygulamaları Hakkında...

TÜP BEBEK'TE YAŞ SINIRI DÜŞTÜ

YENİ TEBLİĞE GÖRE TÜP BEBEK TEDAVİSİ DEVLET KATKISI ALMAYI BEKLEYEN 40 YAŞ SINIRI 39'A DÜŞÜRÜLDÜ.

38 yaş üstü kadınlara yeni tebliğ ile birlikte kötü haber geldi. Önceleri 40 yaş sınırı olan tüp bebek tedavisinde devlet katkısı 39 yaş altına düşürüldü. Artık devlet katkısı alabilmek için 39 yaşından gün almamış olma şartı getirildi.

En az 3 çocuk görüşü olan devlet anlayışının uygulamada çiftlere tüp bebek desteğini çok ağır şartlarda yapması eleştirilirken her geçen gün daha da zorlaştırılması tepki almaya devam ediyor.

Ayrıca bir sınırlandırma daha getirildi. Artık çocuğu ölmüş gibi şartlar değil hiç çocuğu olmamış olma şartı getirildi. Tüp bebek'te tedavinin %100 garantili olmaması, maddi şartlar gibi durumlar göz önüne alındığında bir çok çiftin bebek hayallerine darbe vuruluyor.

Evli çiftlerin hiç çocuğunun olmaması şartı getirildi. Daha önce 23 yaşını doldurmuş ve 40 yaşından gün almamış şartı aranırken, yeni düzenleme ile sınır 39 yaş altına çekildi.

Tüp Bebek Yaş Sınırı Düştü

TÜP BEBEK SİGORTA KARŞILIYORMU

TÜP BEBEK SİGORTA KARŞILIYOR MU?

Tüp Bebek'te Merak Edilen Konuların Başında Tüp Bebek Sigorta Kapsamında Mı? Tüp Bebek Tedavisinin Ne Kadarı Sigorta Tarafından Karşılanır? Tüp Bebek İçin Sigortadan Yararlanma Şartları Nedir?

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli şey SGK üzerinden "Tüp bebek" yardımı alabilmek için yetkili sağlık kurumlarından Sağlık Kurulu Raporualmak gerekir.

> Normal yollardan bebek sahibi olamadığının ve yalnızca yardımcı üreme tedavi yöntemleri sayesinde bebek sahibi olabileceğine ilişkin sağlık kurulu raporu olması gereklidir.

> Kadınların 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

> Son 3 yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden netice alınamamış olması ve sağlık kurulları tarafından belgelenmesi gerekmektedir.

> Tedavinin uygulandığı tüp bebek merkezi ile sağlık kurumunun sözleşmeli olması gerekmektedir.

> En az 5 yıldır genel sağlık sigortalısı ya da bakmakla sorumlu olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması gerekmektedir.

Register to read more...

TÜP BEBEK CAİZ MİDİR? TÜP BEBEK GÜNAH MIDIR?

TÜP BEBEK CAİZ MİDİR? TÜP BEBEK GÜNAH MIDIR?


Herşeyden Önce Dinimizde de En Önemli Kurum Aile Kurumudur. Aile Kurumunun Oluşması İçin Veya Bir Ailenin Dağılmasına Sebebiyet Verecek Çocuk Olmaması Gibi Durumlarda Dinimizde Tedavi Yolları Denenebilir. Tabiki Bunlarında Şartları Vardır. Herkesin Tahmin Edebileceği Gibi En Önemli Şart Eşlerin Nikahlı Olmasıı Gerektiğidir. Zaten Türkiye Yasalarında da Tüp Bebek Tedavisi Resmi Nikahlı Eşler Arasında Yapılabilir.

Nikahlı Eşler Arasındaki Tüp Bebek Yöntemleri Caizdir. Nikahı Olmayan Kişilerin Başkalarının Meni Veya Yumurtalarını Kullanarak Tüp Bebek Yapmaları Caiz Değildir.

Register to read more...

FOLİC PLUS MI FOLBİOL MU ?

FOLİC PLUS MI FOLBİOL MU ?

Folic Plus Mı Folbiol Mu Kafa Karıştıran Bir Soru. Hanımlar Gebelik Öncesi Takviye Veya Tüp Bebek Yöntemi İçin Tedavi Amaçlı Aldığı Folik Asit İçeren Bu 2 İlacı Birbirleriyle Kıyaslama Yoluna Gidiyor. Çünkü Doktorlar Bazen Folic Plus, Bazende Folbiol Önerir. Hanımlar 2 İlacı Birbirleriyle Karşılaştırdığı Zaman Fiyat Aralağından Dolayı Yanılgıya Düşerler Çünkü Folbiol Çok Ucuzken Folic Plus Daha Pahalıdır. Ortalama Folbiol Fiyatı 1.5 TL Folic Plus 18-20 TL Civarındadır. Ayrıntılar Video'da...

Register to read more...

We have 114 guests and no members online

Google Plus Kadının Dünyası

plus.google.com/+Kadinindunyasi

Facebook Kadının Dünyası Sayfası

facebook.com/kadinindunyasicom

Kadının Dünyası Twitter Sayfası

twitter.com/kadinindunyasi

Kadının Dünyası Tumblr Hesabı

kadinindunyasi.tumblr.com

Kadının Dünyası Youtube Hesabı

www.youtube.com/savajans

Kadının Dünyası Web.tv Kanalı

kadinindunyasi.web.tv

Kadının Dünyası Mail Hesabı

kadinindunyasi@hotmail.com

Kadının Dünyası Web Site

kadinindunyasi.com

Kadının Dünyası Pinterest Hesabı

pinterest.com/kadinin_dunyasi

Kadının Dünyası Blogspot Sayfası

1kadinindunyasi.blogspot.com

Boş Görüntü

 

Bumerang - Yazarkafe
Kadının Dünyası